Flaga Polski - język polski Flaga Wielkiej Brytani - język angielski
Mapa strony Simoradz

XX Przystanek Woodstock

XX Przystanek Woodstock

Podróż zaczęła się jak zwykle - z dworca, specjalnym Woodstockowym pociągiem o tej samej nazwie co rok temu - “Jabol Punk”. Punktualnie, o 10:20, ruszyłem ze znajomymi (niestety, bez kolegi, dzięki któremu zacząłem jeździć na ten najpiękniejszy festiwal świata) w stronę Kostrzyna nad Odrą. Śpiąc, śpiewając, grając w karty i spożywając złocisty trunek o 22:00 dotarliśmy na miejscowy dworzec, aby po kilkunastu minutach marszu dojść na teren festiwalu. Rozłożyliśmy namiot i po przejściu po terenie przystanku, poszliśmy spać.

Następnego ranka wstaliśmy po 7:00 i dzień zaczęliśmy od rozwieszenia flagi Simoradza. Następnie po zakupach w Siemashopie (koszulki, kartki pocztowe, czapki z daszkiem) udaliśmy się na wzgórze ASP, aby wysłuchać spotkania z Marią Czubaszek (która spóźniła się pół godziny, bo wsiadła nie do tego pociągu i oczywiście musiała dopalić papierosa). Kolejnym gościem był Bogusław Linda, który w porównaniu z panią Marią nie był aż tak ciekawy, więc część ekipy zrezygnowała z wysłuchania go do końca.

O 15:00 Jurek Owsiak wyszedł na dużą scenę i rozpoczął festiwal. Zespołem otwierającym był T.LOVE. Później poszedłem na zespół The Bill, a wieczorem udaliśmy się na koncert Budki Suflera, która z okazji 40-lecia zagrała ostatni koncert w karierze. Około północy udałem się na małą scenę, żeby posłuchać Dr Misia (Arkadiusz Jakubik). Następnego dnia wybraliśmy się na koncert Lao Che, a potem Acid Drinkers. Późną nocą w namiocie Akademii Sztuk Przepięknych odbył się pokaz spektaklu z Teatru 6. piętro. Prezentowaną sztuką był “Bóg mordu”, z aktorami: Anna Dereszowska, Jolanta Fraszyńska, Cezary Pazura i Michał Żebrowski. W ostatnim dniu festiwalu wybraliśmy się na spotkanie z laureatem pokojowej nagrody Nobla - Muhammadem  Yunusem.

W trakcie koncertu Mariki poszliśmy do błota ;), co widać także na poniższych zdjęciach. Z wieczornych koncertów na dużej scenie zaliczyliśmy fragment koncertu zespołu Piersi i Jelonka z Orkiestrą Filharmonii Gorzowskiej. Po 23:00 udaliśmy się na koncert Kabanosa do Pokojowej Wioski Kryszny. Był to najdłuższy koncert w historii Przystanku Wodstock, który trwał aż 2 godziny i 55 minut. Ale niestety, z powodu tego, że rano pobudka była zaplanowana na 5:00 nie zostałem do końca.

Rano udaliśmy się na dworzec i usiedliśmy w pociągu Jabol Punk. Mimo braku klimatyzacji, jakoś dotarliśmy do domu. Pozostaje nadzieja, że w przyszłym roku spotkamy się w co najmniej tak samo doborowym towarzystwie. I oczywiście chciałem z tego miejsca podziękować fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy z prezesem Jerzym Owsiakiem na czele, oraz całemu Pokojowemu Patrolowi.

slawog

Flaga Simoradza po rozłożeniuDroga do KostrzynaDroga do KostrzynaPod suchym grzybkiemWieszanie flagi SimoradzaGrupowa fota wszystkich z obozuW Pokojowej Wiosce KrysznyZ Pimpusiem przed TescoZe wzgórza Akademii Sztuk PrzepięknychZabawa w błocieZabawa w błocie

Valid HTML 5

Poprawny CSS3

Created by slawog
Copyright © by Sołectwo Simoradz 2009-2021