Flaga Polski - język polski Flaga Wielkiej Brytani - język angielski
Mapa strony Simoradz

XXII finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

XXII finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

W niedzielę 12 stycznia odbył się dwudziesty drugi finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zbierającej w tym roku “NA ZAKUP SPECJALISTYCZNEGO SPRZĘTU DLA DZIECIĘCEJ MEDYCYNY RATUNKOWEJ I GODNEJ OPIEKI MEDYCZNEJ SENIORÓW“. Z tej okazji, jak co roku wolontariusze w całej Polsce wyszli na ulicę i za wrzucenie symbolicznej kwoty, każdy mógł otrzymać najbardziej znane serce (wg Brand Asset™ Valuator “Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy” okazała się najsilniejszą marką w Polsce).

Cały dzień będzie wielkim świętem fundacji, od rana można było śledzić wydarzenia w telewizji i w internecie. Liczne koncerty i inne atrakcyjne wydarzenia odbywały się w całym kraju, całość została uwieńczona “Światełkiem do Nieba” i koncertami do północy.

Oprócz puszek fundację WOŚP można było wspomóc na wiele innych sposobów. Można zostać częścią wirtualnego serca, wziąć udział w aukcjach, które będą trwały jeszcze po zakończeniu finału. Można coś kupić jak i wystawić.

Oprócz tego, w dniu finału doodle googla (logo na stronie najpopularniejszej przeglądarki). Było wygranym dziełem w tym konkursie. wśród finałowej piętnastki znalazła się praca chłopaka z sąsiedniego sołectwa Adama Szerudy ze Szkoły Podstawowej w Iskrzyczynie w kategorii “klasy 4-6”.  Do 9 stycznia można było głosować tutaj :) Wśród finalistów znalazła się także praca Nadii Swobody, ze Szkoły Podstawowej w Cieszynie. Została wybrana w kategorii “klasa 1-3”. Finaliści już wygrali sprzęt komputerowy i zaproszenie na oficjalną galę wręczenia nagród. Dodatkowo szkoła zwycięzcy otrzyma 25 000 PLN, a sam laureat stypendium na rozwój artystyczny w wysokości 15 000 PLN.

slawog

 

Konkursowa praca Adama SzarudyKonkursowa praca Nadii Swobody

Valid HTML 5

Poprawny CSS3

Created by slawog
Copyright © by Sołectwo Simoradz 2009-2021