Flaga Polski - język polski Flaga Wielkiej Brytani - język angielski
Mapa strony Simoradz

XIX Przystanek Woodstock

XIX Przystanek Woodstock

Już trzeci rok z rzędu wybraliśmy się na najpiękniejszy festiwal na świecie. Przygotowania zaczęliśmy późno, dopiero dzień przed odjazdem namalowaliśmy flagę ze stosownym napisem.
Ostatniego lipca w porannych godzinach wyruszyliśmy z Bielska-Białej. Wszystkich dodatkowych pociągów było 100 i nosiły finezyjne nazwy. Nasz nazywał się “Jabol Pank”. Wieczorem dotarliśmy na miejsce największego festiwalu w Europie i rozłożyliśmy namiot i wcześniej wspomnianą flagę.

Jako, że festiwal to oczywiście koncerty - dla mnie najlepszy był koncert Kabanosa (gdzie Zenek popłynął na rękach fanów do oddalonego od sceny podestu z kamerą) oraz 25 urodziny Big Cyca, gdzie zaprezentowali największe swoje przeboje. Pięknie zaprezentowali się byli studenci filii UŚ w Cieszynie, czyli Ja Mmm Chyba Ściebie i Łowcy.Band. Na zakończenie drugiego dnia bawiliśmy się przy Emirze Kusturicy z zespołem The no Smoking Orchestra i Marii Peszek, która zaprezentowała wszystkie kawałki z najnowszej Swojej płyty “Jezus Maria Peszek”. Ostatniego dnia, trochę ponad godzinę po Kabanosie, wystąpił zespół Hunter z gośćmi, zaprezentowali największe metalowe przeboje. Oprócz Dużej Sceny jest jeszcze Mała Scena, zwana folkową, oraz scena w Pokojowej Wiosce Kryszny. Na małej Scenie obejrzeliśmy tylko Artura Andrusa (osobiście mam nadzieję, że wygra Złotego Bączka i w przyszłym roku wystąpi na Dużej Scenie). W zeszłym roku chciałem iść na 2 koncerty i były to 2 pierwsze miejsca w plebiscycie (dla przypomnienia Kabanos i Ja Mmm Chyba Ściebie). W Pokojowej Wiosce Kryszny kolega sam wybrał się na Ulicznego Opryszka, Koniec Świata i Leningrad na Dużej.

Przystanek Woodstock to nie tylko koncerty. Na wzgórzu Akademii Sztuk przepięknych odbywają się liczne warsztaty oraz w największym namiocie wywiady z interesującymi ludźmi. W piątek rano na pytania Woodstockowiczów odpowiadał Kuba Wojewódzki. Następnego dnia, kiedy słońce zaczęło przygrzewać rozśmieszał nas Artur Andrus. Na zakończenie wywiadów w namiocie ASP, na pytania odpowiadał Grzegorz Miecugow.W piątek i w sobotę w tym namiocie o 22:00, odbyło się nagranie programu Szkło kontaktowe (tvn24). Udało mi się wziąć udział  w obu.

Pociągi z roku na rok są co raz lepiej z organizowane i wszystkim Nam udało się nawet usiąść już w Kostrzynie.

Do zobaczenia w przyszłym roku!

slawog

 

P.S
Oczywiście podziękowania dla Jurka Owsiaka i Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy za organizajcję oraz Pokojowemu Patrolowi za czuwanie nad porządkiem.

Więcej informacji o Przystanku Woodstock

XVIII Przystanek Woodstock z Naszym udziałem

 

Po rozbiciu namiotu i flagiFlagaW obozieDuża Scena ze wzgórza ASPMała ScenaDuża ScenaPodobno Woodstock bez błota, to nie WoodstockPodobno Woodstock bez błota, to nie WoodstockNajwiększy Woodstockowicz

Valid HTML 5

Poprawny CSS3

Created by slawog
Copyright © by Sołectwo Simoradz 2009-2021